Informace o historii a založení

Vznik

Oddíl stolního tenisu vznikl již počátkem 80. let minulého století.

Zakládající členové: Jaroslav Pezlar, Petr Goliáš, Miloš Němeček, Ivan Bednář, Antonín Damborský.

Historie

Oddíl měl původně jedno družstvo, které se každoročně účastnilo základních soutěží na okrese Břeclav. Stolní tenis byl v té době na Břeclavsku poměrně hodně rozšířen a trvalo skoro 10 let než družstvo postoupilo do okresní soutěže. V té době začínal oddíl intenzivněji pracovat také s mládeží. Přicházeli další mladí hráči jako : Roman Faron, Jarda Hladík, Libor Kamenský, Staňa Tetur aj. Přihlásili jsme do soutěží také další družstvo, Vranovické „B“. Pořád se nám však nedařilo postoupit do nejvyšší soutěže na okrese a to do okresního přeboru. Toto se stalo skutečností, až po příchodu posily z Pohořelic - Jaroslava Kvietka, který hrával původně v Pavlově. Po posílení družstva “A“ jsme se dostali asi po 15ti letech do okresního přeboru. Další zásadní změnou pro oddíl bylo spojení se s oddílem TJ Sokol Přísnotice, ze kterého k nám přestoupili – Jaroslav Bažant, Zdeněk Kertesz, Petr Strouhal, Zdeněk Valášek. Po tomto spojení měl oddíl již 3 družstva a asi 20 členů. Družstva hrála základní třídu, okresní soutěž i okresní přebor. Přicházela další vlna mladých hráčů: Radek Mach, Ruda Zouhar, Rosťa Hladký, David Ponížil, Martin Hochman aj. Zápasy družstev, které se hrály přes zimu prakticky každou neděli, nejvíce ovlivňovalo a limitovalo topení v hale. Teplovzdušné topení v hale se stávalo stále méně funkční, zima v hale byla velká a někteří soupeři podávali protesty proti regulérnosti utkání. Proto družstvo v letech 1998 - 2002 odešlo do Pohořelic, kde v pronajatých prostorách staré Sokolovny trénovalo a hrálo zápasy. V této době jsme měli pouze dvě družstva. Po vybudování nového plynového topení v Sokolovně ve Vranovicích se vrátil oddíl zpět do vlastních prostor. Začali jsme opět trénovat s mládeží a od r. 2004 jsme měli opět 3 družstva.

Současnost

Tým A již několik let po sobě hrál na vrcholu okresniho přeboru a bojoval o historický postup do krajského přeboru. Tato meta nám však vždy unikala a nejlépe jsme končili druzí na okrese. Přelom v historii klubu nastal, když se týmu A podařilo postoupit do Krajské soutěže II. třídy. V prvních letech to byl spíše boj o udržení se v soutěži - nová soutěž, noví soupeři, rychlejší hra... Postupem let se nám podařilo v soutěži adaptovat a důležité také bylo, když náš oddíl posílili od sezóny 2013-2014 dva noví hráči - Martin Klabusay a Imrich Wirth. S jejich příchodem jsme mohli pomýšlet na nejvyšší příčky. V sezóně 2013 -2014 se nám podařilo vyhrát všechna utkání, ke kterým jsme v soutěži nastoupili, takže jsme sezónu zakončili s bilancí 22 výher, 0 proher a postoupili do Krajské soutěže I. třídy. Největším konkurentem nám byl klub TJ Sokol Otnice, který se nám podařilo porazit po tuhém boji doma i venku shodně 10:8.

Soupiska hráčů, kteří vybojovali postup

Bednařík Marcel, Hladký Rostislav, Wirth Imrich, Klabusay Martin, Tetur Stanislav.

Velký dík patří také dobré duši našeho oddílu - Peťovi Goliášovi, bez které by to nešlo, neb nám poskytuje servis, zázemí, stará se o nás a bez něj by oddíl nikdy nefungoval....Peťo díky za vše. V sezóně 2014-2015 tedy poprvé hrajeme Krajskou soutěž I. třídy.

Část textu převzata z webu TJ Sokol Vranovice

Blog

TJ Sokol Vranovice A - SKST Dubňany A

18:09 25.01.2016 Marcel Bednařík

Mistrovské utkání krajského přeboru I.třídy

TJ Sokol Vranovice A - TJ Agrotec Hustopeče B

18:05 25.01.2016 Marcel Bednařík

Mistrovské utkání krajského přeboru I.třídy

Zápasy, které nás čekají

18:10 22.01.2016 Marcel Bednařík

Krajská soutěž I. třídy

Nechte nám zprávu

Jméno*
E-mail*
Předmět*
Text*
Kontrolní otázka*
'*' povinná položka.
Oficiální webová stránka klubu stolního tenisu TJ Sokol Vranovice.
T.J. Sokol Vranovice - stolní tenis Kontaktní e-mail Česká asociace stolniho tennisu
sokolovna Lipová 573 kontakt@sokolvranovice-pinec.g6.cz stis.ping-pong.cz
Vranovice
691 25 E-mail na managera Stránky obce Vranovice
Kontaktuj nás p.golias@seznam.cz www.vranovice.eu Copyright © 2015 | sokolvranovice-pinec.g6.cz